Thumbnail for the listing's main image
Kontakt
.
421 2 49 20 18 00
slovart@slovart.sk
Visit Website
Viac informácií

Bojnická 10, P. O.Box 70, 830 00 Bratislava

Vydavateľstvo SLOVART pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sme sa snažili prinášať našim čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Okruh našich aktivít sme výrazne rozšírili, keď v roku 1994 začala v Prahe pôsobiť naša dcérska firma pre český trh, Nakladatelství Slovart. Od roku 1995 vydávame knihy aj v poľštine.
Naša filozofia
Prinášame na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti. Nechceme sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, chceme zostať vydavateľstvom najlepších kníh.
Naša špecialita
Špeciálnou oblasťou činnosti nášho vydavateľstva je dovoz kníh v cudzích jazykoch, najmä v angličtine. Sústreďujeme sa na výtvarné umenie, fotografiu, architektúru, grafický aj interiérový dizajn, ale v ponuke máme aj klasickú a súčasnú beletriu, science fiction a fantasy.
Naše úspechy
Naše tituly získavajú pravidelne prestížne literárne ocenenia Najkrajšia kniha Slovenska, Anasoft Litera, Cena Dominika Tatarku a mnohé iné. Naši prekladatelia opakovane získavajú prestížnu Cenu Jána Hollého za umelecký preklad i Cenu Mateja Bela za vedecký a odborný preklad. Kompletný zoznam najúspešnejších kníh nájdete v sekcii Ocenenia.
Slovenské knihy v zahraničí
Jednou z naších priorít je vývoz pôvodných slovenských umeleckých kníh do zahraničia. Spolupracujeme so zahraničnými partnermi v Európe i vo svete a naše knihy si môžu kúpiť zákazníci cez Amazon po celom svete.
Zabezpečujeme aj predaj práv na knihy našich autorov do zahraničia a vydanie ich titulov v iných jazykoch.