Pandémia zasiahla celý svet, a ten knižný nie je výnimkou. Internetové obchody zažívajú nápor, no mnohé kamenné kníhkupectvá prežívajú ťažké chvíle. Ak môžete, podporte svoje lokálne kníhkupectvo nákupom priamo v ňom (). Aj počas obmedzení vám mnohé radi odporučia skvelú knihu cez telefón a predajú ju cez výdajné okienko alebo doručia domov cez ich internetový obchod.

Ak pritom svoje knižky radi nakupujete práve na Martinuse, tak môžeme teraz spoločne pomôcť aj iným kníhkupectvám!
Váš nákup na Martinuse sa navýši o príspevok 7 %, my pridáme ďalších 7 %. Túto sumu pošleme kníhkupectvu podľa vášho výberu, alebo do Združenia vydavateľov a kníhkupcov SR, ktoré ju rozdelí medzi všetky zapojené kníhkupectvá na Slovensku.

Sme presvedčení, že jedna z najkrajších vecí na knižnom svete je jeho rôznorodosť. Lokálne kníhkupectvá hrajú dôležitú rolu v tom, aby sa knihy dostali k čo najviac čitateľom – a je dokázané, že ak zanikne kníhkupectvo, časť kníh sa síce predá v iných, ale časť knižných spojení sa jednoducho stratí. Preto sme už minulý rok nadviazali spoluprácu projektom Spriatelené kníhkupectvá. Vďaka tomu si na Martinuse môžete objednať knihy a vyzdvihnúť si ich ako osobný odber v niektorom z nich. Takisto si na našom webe pri každej knihe pozrieť, či ju má aj vaše lokálne kníhkupectvo na sklade, pohodlne si ju zarezervovať a ísť potom priamo tam kúpiť. Teraz sme sa rozhodli umožniť pomôcť spoločne aj ďalším spôsobom: priamym príspevkom v dobe, keď sa síce internetovým obchodom darí (aj tým knižným), ale kamenné kníhkupectvá bojujú o prežitie.

Zároveň však vieme, že náš spoločný cieľ je väčší: spájať ľudí s knihami. A že na tejto našej ceste sú dôležití všetci: kníhkupci malí i veľkí, lokálni aj celoslovenskí, dlhoroční aj tí, ktorí do tohto krásneho sveta vstúpili len nedávno. Preto ďakujeme, že ho tvoríte spolu s nami všetkými.

sk_SKSlovak