Thumbnail for the listing's main image
Kontaktné informácie
Kontakt Vydavateľstvo SLOVART, spol. s r. o.
02 492 018 00
Navštívte stránku
Viac informácií

Bojnická 10, P. O. Box 70, 830 00 Bratislava, slovart@slovart.sk

Naša filozofia
Prinášame na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti. Nechceme sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, chceme zostať vydavateľstvom najlepších kníh.

Naša špecialita
Špeciálnou oblasťou činnosti nášho vydavateľstva je dovoz kníh v cudzích jazykoch, najmä v angličtine. Sústreďujeme sa na výtvarné umenie, fotografiu, architektúru, grafický aj interiérový dizajn, ale v ponuke máme aj klasickú a súčasnú beletriu, science fiction a fantasy.

Naše úspechy
Naše tituly získavajú pravidelne prestížne literárne ocenenia Najkrajšia kniha Slovenska, Anasoft Litera, Cena Dominika Tatarku a mnohé iné. Naši prekladatelia opakovane získavajú prestížnu Cenu Jána Hollého za umelecký preklad i Cenu Mateja Bela za vedecký a odborný preklad. Kompletný zoznam najúspešnejších kníh nájdete v sekcii Ocenenia.

Slovenské knihy v zahraničí
Jednou z naších priorít je vývoz pôvodných slovenských umeleckých kníh do zahraničia. Spolupracujeme so zahraničnými partnermi v Európe i vo svete a naše knihy si môžu kúpiť zákazníci cez Amazon po celom svete.

Zabezpečujeme aj predaj práv na knihy našich autorov do zahraničia a vydanie ich titulov v iných jazykoch.

Z histórie
Vydavateľstvo SLOVART pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sme sa snažili prinášať našim čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou.

Okruh našich aktivít sme výrazne rozšírili, keď v roku 1994 začala v Prahe pôsobiť naša dcérska firma pre český trh, Nakladatelství Slovart. Od roku 1995 vydávame knihy aj v poľštine.

Spoločenská zodpovednosť firiem
Vydavateľstvo SLOVART podporuje mnohé aktivity, ktoré prispievajú k popularizácii čítania, hlavne medzi deťmi a mladými ľuďmi. V spolupráci s Linkou detskej istoty organizujeme Detský čitateľský maratón "Čítajme si", sme partnerom podujatia Noc s Andersenom, a sponzorsky sme poskytli knihy na letné tábory a iné aktivity pre deti zo sociálne slabých rodín.
Zúčastňujeme sa aj festivalov Noc literatúry, Zázračný oriešok alebo Noc múzeí a galérií.

sk_SKSlovak