Výzvy FPU 2023

Literatúra

je zameraný na podporu tvorby pôvodnej umeleckej literatúry, realizáciu prekladov, vydávania pôvodnej a prekladovej literatúry, literatúry pre deti a mládež v tlačenej alebo elektronickej forme (sprístupňovaných verejnosti prostredníctvom internetu alebo e-kníh) v slovenskom jazyku určených do distribučnej siete v SR, s cieľom udržania kontinuity literárnej kultúry, nových umeleckých foriem a aktivít nekomerčného charakteru. V rámci programu sú podporované aj realizácie prekladov zo slovenského jazyka do iných jazykov, ktoré môžu byť vydané a distribuované aj v zahraničí.

Harmonogram výziev 2023Výzva 8/2023

Kto pomôže Ukrajine

Informácie pre ľudí, firmy a organizácie ochotné pomôcť.

Knihy v ukrajinskom jazyku

Zoznam linkov v ukrajinskom jazyku na voľne dostupné ukrajinské rozprávky, audioknihy, ebooky, či vzdelávací obsah pre malých a veľkých školákov. Pomoc deťom a všetkým tým, ktorí sa o deti utekajúce pred vojnovým konfliktom starajú.

Книжные издания

Список корисних посилань на видавництва та зміст, в якому переважна більшість казок для читання, прослуховування чи перегляду українською мовою. До списку також увійшли два освітні портали для дітей та вчителів.

Knihy pre ukrajinské deti

Vďaka iniciatíve Vlada Michala s podporou Združenia vydavateľov a kníhkupcov SR sa v marci podarilo doviezť na Slovensko 1000 ukrajinských kníh pre deti z Ľvovského vydavateľstva Starý lev. Vzhľadom k veľkému ohlasu bolo začiatkom apríla dovezených nových 5000 kníh pre deti (viac v reportáži).
en_GBEnglish