Miniatúra hlavného obrázka zoznamu
Kontakt
.
421 2 49 10 43 33
ikar@ikar.sk
Navštívte stránku
Viac informácií

Miletičova 23, 821 09 Bratislava

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a.s. Za  30  rokov pod značkou IKAR sme sa mnohému naučili. Za najdôležitejšie považujeme pozorne načúvať  potrebám a túžbam našich čitateľov a neustále držať krok s dobou.

Vydavateľské značky

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Stonožka ponúka detským čitateľom beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov.
YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 – 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance.
Ikar predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutatntov.
Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Vydavateľská značka Odeon predstavuje špičkovú tvorbu renomovaných svetových autorov. Zvučné mená, najslávnejšie príbehy, nadčasový dizajn obálok.
Príroda – silnou stránkou tejto značky je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre,  ako je zdravie a životný štýl,  kulinárstvo, príroda, vzdelanie a osobný rozvoj, hobby literatúra pre záhradkárov, malých farmárov,  domácich majstrov i modernú domácnosť.
Novou značkou vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Pod touto značkou budú vychádzať tituly z oblasti duchovnej a spirituálnej literatúry pre milovníkov pokoja, rovnováhy a plnohodnotného života.